BLOG PRAWNICZY

Rozsyłanie oferty drogą elektroniczną

Czy możemy rozesłać katalog z ofertą naszej firmy do kilkudziesięciu wybranych podmiotów za pomocą poczty e-mail? Czy istnieją dodatkowe wymogi prawne związane z takim procesem? – takie pytanie zadaje sobie niejedno działające w dobrej wierze przedsiębiorstwo. Prawnicy nie są zgodni co do zakresu działań zakazanych na gruncie polskiego i unijnego ustawodawstwa. Publikujemy dość szczegółową analizę problemu, pozwalającą na wyważenie ryzyka i wybór możliwych opcji.

Read more

Jesteśmy zaszczyceni mogąc współtworzyć historię odnawialnych źródeł energii w Polsce!

Niedawno zakończyliśmy pracę nad dużym projektem dotyczącym pozyskania portfolio projektów wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznym wolumenie 200 MW. Obsługując transakcję po stronie polskiego dewelopera, dołożyliśmy kolejną cegiełkę do rozwoju OZE w Polsce.

Read more

Sprawdź, czy stałeś się finansującym sztywną cenę energii w 2023r.

Kolejny przykład dość „swobodnego” podejścia ustawodawcy do sektora OZE wynika z katalogu podmiotów, które na mocy Ustawy z dnia 27 października b.r. stały się de facto finansującymi ograniczenie cen energii w 2023 roku. Za nieuiszczenie nowej daniny na rzecz Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny grozi kara pieniężna nakładana przez Prezesa URE, do 15% przychodu ukaranego podmiotu, osiągniętego w poprzednim roku podatkowym.

Read more

Zasada biznesowej oceny sytuacji w znowelizowanym KSH

Z dniem 13 października 2022 r. wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu spółek handlowych wprowadzająca do polskiego porządku prawnego regulacje prawa holdingowego. Mechanizmy przewidziane w nowelizacji, w tym możliwość wydawania wiążących poleceń spółkom zależnym, może stać się interesującym instrumentem zarządzania grupami kapitałowymi.
Zachęcamy do zapoznania się z wpisem na naszym blogu.

Read more

Zadaj nam pytanie

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.